האתר בתהליכי שדרוג. ייתכנו שיבושים, עמכם הסליחה. אל תהססו לפנות בוואטספ/טלפונית לקבלת עזרה! נתנאל 054-5403886 רחלי 052-8735172

האתר בתהליכי שדרוג. ייתכנו שיבושים, עמכם הסליחה. אל תהססו לפנות בוואטספ/טלפונית לקבלת עזרה! נתנאל 054-5403886 רחלי 052-8735172

ברוכים השבים הביתה

איך חוזרים לשגרה זוגית אחרי תקופה ארוכה שבה בשל אילוצים היינו מנותקים זה מזה?

"יאיר היה שם במשך כמעט ארבעה חודשים, הרגשתי כל כך רחוקה ממנו," מספרת שיר, "כשהוא חזר, הרגשנו כאילו הגענו מעולמות זרים. הוא היה עם החברים שלו, חווה דברים, נלחם על החיים. ואני? אני נלחמתי כאן עם הילדים, שרדתי את היום יום… פתאום אנחנו צריכים לחזור לחיות יחד, להבין שיש מחוייבויות ואילוצים משפחתיים, שיש לכל אחד מאיתנו צורך לעבד, אולי אפילו לקרוס קצת. ו-וואלה, צריך ללמוד לגשר על הכל מחדש…"

סיפורה של שיר אינו ייחודי. זוגות רבים מתמודדים עם קשיים רגשיים בעקבות המלחמה. אם זה קושי כתוצאה מעצם הריחוק פיזי, הגעגוע, החוסר ביכולת לשתף מלב אל לב את האדם הכי אהוב (ד"א, זה נכון כתוצאה משירות מילואים, אך תקף גם במקרים של עבודה בחו"ל, נסיעות עסקיות או כל סיבה אחרת.).

המרחק יכול ליצור תחושות של ריחוק, בדידות, חוסר ביטחון ואף קנאה. התקשורת עלולה להיפגע, והזוגיות עלולה להיסדק.

אז מה אפשר לעשות?

הטיפ החשוב ביותר הוא לא ליפול למלכודת הקלה ביותר ולהיות בטוחים שאם יש קושי זה מעיד משהו על טיב הקשר. הרבה מהמריבות והמתחים נובעים לא בגלל הקשיים עצמם אלא מהפחד שהקושי מעיד משהו על עצם האהבה. שאולי הקשר כבר לא טוב כמו שהיה, שאנחנו כבר לא ה"בסטים", שהחיבור הזוגי התרופף – זה מלחיץ מאוד ורק מכניס אותנו ליותר מתח, תסכול, האשמה וביקורת.
לכן הדבר הכי חשוב וקריטי לזכור הוא שהאהבה והחיבור ביניכם לא נעלמו לשום מקום!!! הן שם, קיימות מתחת לפני השטח, זקוקות בסך הכל להזדמנות לצאת שוב לאור.

ברגע שהפנמנתם זאת, הגיע הזמן לתת את ההזדמנות הזו. הקדישו זמן איכות אחד לשני. השלימו פערים וחסכים – שיחות טלפון, הודעות וזמנים מקודשים לארוחות משותפות או אפילו רק כוס קפה יחד יכולות לעזור לשמור על קשר קרוב. ברגעים המיוחדים הללו הם ה-זמן לשתף זה את זה בחוויות, ברגשות ובמחשבות, ולעבד יחד את שחוויתם.

היו סבלניים ותומכים. חזרת בן הזוג הביתה עשויה להיות מאתגרת. תנו לו זמן להסתגל ולהשתלב חזרה בשגרה. וגם אל תדחקו לשתף. לכל אחד יש את הקצב האישי לעבד, לדברר ולאוורר. זכרו שחוסר שיתוף לא בהכרח מעיד על ריחוק רגשי, ודווקא ככל שתהיה יותר הכלה למקצב הטבעי – כך גם לרוב יתעורר הרצון לשתף ולדבר.

השתמשו בכלים שיעזרו לכם להתחבר. משחקי חברה זוגיים, כרטיסי שיח מיוחדים (כגון כרטישיח, כרטיסבבה וכלים נוספים לחיזוק הקשר הזוגי) וסדנאות זוגיות יכולים לעזור לכם לחזק את התקשורת, להעמיק את הקשר ולגלות דברים חדשים זה על זו.

סדנת "לבבות ברזל" פותחה במיוחד עבור זוגות שחזרו משירות מילואים. הסדנא, המתקיימת בפורמט דייט-ביתי, מציעה כלים פרקטיים לעיבוד משותף ולשיח זוגי שמקרב ומחזק את המרחב המשפחתי.

הסדנא משלבת גישות טיפוליות מוכחות, ומציעה לזוגות:

  • הזדמנות לדבר על החוויות שלהם מהשירות
  • כלים לעיבוד הרגשות שעלו בעקבות השירות
  • תרגילים לחיזוק התקשורת ביניהם
  • דרכים חדשות להתחבר ולהתקרב
  • הכוונה לבניית זוגיות מחודשת וחזקה

אז אם אתם גם אתם זוג שחווה ריחוק פיזי, אל תתייאשו! ישנם כלים רבים שיכולים לעזור לכם לשמור על קשר חזק וקרוב.

הקדישו זמן ומאמץ, היו פתוחים ותקשורתיים, ותזכרו תמיד את האהבה שחיברה ביניכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקבל כלים ויסודות שיעמיקו ביניכם את הקשר הזוגי? צרו אתנו קשר!

חזרת מהמילואים? סוף סוף בבית?

יש לך 1,500 ש"ח כדי לקחת הזוגיות שלך קדימה!
הסדנאות, התוכניות הדיגיטליות ופגישות הייעוץ מוכרות ע"י קרן הסיוע.

יופי של בחירה!

המוצר נכנס לעגלה! 😍

כל מה שנשאר זה לבחור להכניס מוצרים נוספים לעגלה או להמשיך לתשלום.

הכי חשוב בזוגיות זה לתאם ציפיות, נכון? 
חשוב לנו שתדעו שאנחנו משתדלים לעשות כל שביכולתנו כדי להעניק לכם נוחות גלישה מקסימלית באתר. לכן אנחנו משתמשים בcookies. כמו כן, הגלישה באתר מהווה הסכמה לכל המפורט לתקנון השימוש באתר
דילוג לתוכן